Setkání obyvatel, rodáků a přátel Hrusic 2001

bylo jako vždy především setkáním přátel a odrých známých.
     Za neúnavného hudebního doprovodu dua Jirky Lancingera toho pan starosta měl na starosti spoustu: příkladně nachystal celý program, celým odpolednem a večerem prováděl jako pozorný spíkr, s každým promluvil, diskutoval s rodáky.
     A protože celé aranžmá dopadlo výborně, mohl mít radost z toho, jak se radují Helenka Bovšková se sestrou, jak neúnavně tančí, koštují vínka a baví se Jana Kulhánková, Míla Ladová a Miloslav Jedlička, jak to před půlnocí na parketu vytáčejí manželé Křečkovi.
     Bylo moc příjemné vidět radost ze setkání a sounáležitosti, účastnit se setkání přátel, potěšit se s nimi a slíbit si, jak to za všechny udělal s poděkováním pan František Procházka, že se tu za dva roky sejdeme zase...

Pro zvětšení obrázku na něj klikněte!

V rámci setkání připravila společnost Vinnyý sklep. s.r.o., která v sopusedních Senohrabech otevřela své nové sklepy a vinotéku, 1. hrusický košt moravských vín, téměř přesně takový, jaký se konává ve Skoronicích, Bílovicích, Čejči nebo v Pavlově pod Pálavou. Zvaly na něj nejen desítky plakátů v širokém okolí, ale i čtvrteční MF DNES.
Vystavovaná vínka se moc líbila, mnozí vůbec poprvé ochutnali, jak vypadá skutečně dobré moravské víno. Chutnalo i herečce Jarce Obermaierové, která byla čestným hostem odpoledne, starostovi Hrusic Ladislavu Tesaříkovi, "ladologovi" PhDr.Khelovi či šéfovi tiskárny, kde se tiskně Hlas Hrusic, Milanu Černému.
Nálada byla vynikající, muzika hrála jak o život, zpívalo se Za starú Břeclavů a Vínečko bíué, prostě pravý moravský košt v Čechách....