Kudy do Hrusic?


Hrusice leží východně od Prahy,
na jižním kraji okresu Praha-Východ zhruba uprostřed trojúhelníku, tvořeného obcemi Mirošovice - Mnichovice a Ondřejov, vlevo od dálnice D1 na 20.kilometru (jedete-li směrem na Brno), asi kilometr za odbočkou na Mirošovice - Benešov - České Budějovice.

Autem sem dojedete po dálnici D1 od průhonické nákupní zóny zhruba za 10 - 12 minut, za stejných 10 minut jste u nás z Říčan či Mukařova - tedy ze silnice na Kostelec nad Černými lesy a Kutnou Horu, za necelou čtvrthodinku z Benešova.

Z dálnice D1
(tudy sem pojedete asi nejspíš) odbočíte ať již jedete od Brna nebo od Prahy na mirošovické odbočce (cca dvacátý kilometr); hned za mostem dálničního přivaděče odbočíte vpravo na Mirošovice a po pár metrech dojedete na křižovatku ve tvaru T (úhlopříčně po pravé ruce máte čerpací stanici LPG). Na ní se dáte doleva (tedy přejedete po nadjezdu přivaděč) a jste v Mirošovicích. Těmi projedete stále po hlavní až na konec, podjedete železniční trať a pokračujete po nadjezdu nad dálnicí D1 a kolem Hubáčovského rybníku do Mnichovic. Minete prodejnu Mountfield (za pí pozor na ostrou pravou zatáčku u stavebnin), u servisu a prodejna Citroen Babiš odbočíte vpravo na Ondřejov a dvojitým esíčkem vyjíždíte do vrchu z Mnichovic. Minete po levé ruce mnichovický hřbitov a po kilometru od konce Mnichovic dojíždíte na křižovatku ve tvaru V. Rovně byste jeli do Ondřejova, ale vy se dáte mírně vpravo na Hrusice, minete hřbitov a již je před Vámi ladovsky známý kostelíček -
a jste u nás...

Snadno se k nám dostanete i vlakem!
Po trati Praha - Benešov - České Budějovice dojedete do stanice Mirošovice a tady vystoupíte.Jestliže jste přijeli od Benešova, zůstanete na své straně peronu, pokud jste přijeli od Prahy, počkáte, až vlak odjede a opatrně přejdete přes koleje na druhou stranu. Stojíte-li zády ke kolejím, je za mezí před vámi cesta. Na ní vyjděte a dejte se po ní vpravo dolů až k silnici, po té jděte ještě asi 100 metrů vlevo a po vaší pravé ruce bude asfaltová úzká odbočka se zákazem vjezdu a dodatkovou cedulkou "Vjezd jen na povolení OÚ Hrusice". Právě po této cestě se dejte, zanedlouho podejdete pod dálnicí, přejdete mostek a prudkým stoupáním dojdete k prvním hrusickým domkům. Ještě dvě stě metrů a jste u hrusického kostelíčku Sv.Václava a hospody "U Sejků"...


Od Českých Budějovic, Tábora a Benešova
je ale lepší jiná cesta: Za benzínovými pumpami OMV v Pětihostech (nepřehlédnete je, jsou z obou stran dálničního přivaděče) budete hlídat poutač "Hotel SEN". Tím směrem za nadjezdem, který křižuje Vaši silnici, odbočíte na Senohraby. Hned za hotelem na křižovatce ve tvaru T odbočíte doleva a projíždíte Senohraby. V klesání minete vlevo fotbalové hřiště, přejedene po mostě nad nádražím a za ním si dáte pozor na ostré klesající serpentiny na kostkách. Dojedete až do údolí potoka Mnichovky , ten přejedete přes mostek a pokračujete stále po hlavní asi 3 kilometry až na křižovatku, kde hlavní vede vpravo směrem na Ondřejov, ale tam vy nepojedete, vy pojedete stále rovně krásnou březovou alejí a po kilometru jste v Hrusicích z druhé strany - od vodní nádrže a Ladova rodného domku...Vážení přátelé, pokud máte další poznatky, informace a zajímavosti, kterými bychom mohli naše stránky doplnit nebo snad něco opravit, prosím, sdělte nám to na e-mail sponzora a vydavatele těchto neoficielních stránek, Agentury PragMatic. Předem děkujeme!
mail@pragmatic.cz