DOBRÉ JÍDLO A PITÍ
aneb gastronomie v Hrusicích a okolí


Dobrou chuť v Hrusicích!


     V Hrusicích se prostě dobře jí...
     Už pověstný krajáč smetany rozlitý slavným mluvícím kocourkem Mikešem něco signalizoval, a když dnes přijdete na tradiční baráčnický maškarní ples a máte štěstí na některý z dortů z tomboly, zjistíte, že se tu dodnes i skvěle peče.
     Fanda Vávra je široko daleko vyhlášený řezník a jeho jitrničky a jelítka - no jedna báseň.
     V moderní minulosti bylo v Hrusicích vedle pověstné a téměř světoznámé hospody U Sejků několik podniků, ať Vinárna Valencie, posezení na hřišti nebo výčep v Sokolovně. Situace se nakonec ustálila tak, že manželé Machovi rozšířili své podnikání z tradiční Sejkovské hospody i přes ulici do Horní hodpody s dobře vybavenou kuchyní a prostorným sálem. Dole v Hubačově prosperuje další rodinný podnik U Kaštánků, vyhlášený zejména domácí kuchyní.
A proti kostelu se můžete občerstvit ve stánku se zmrzlinou a rychlým občerstvením.
     Na Hlavačově nad Hrusicemi se fotila a psala obsáhlá kniha o víně a dobrém jídle - pro někoho kuchařka, pro jiného poučení o aktuálních českých a moravských vínech. Ostatně vínům se daří v senohrabském Vinném sklepě i na hrusickém koštu.
     A okolí? Dobrot kam se podíváte!
     Prostě zaslíbený kraj!


Vážení přátelé, pokud máte další poznatky, informace a zajímavosti, kterými bychom mohli naše stránky doplnit nebo snad něco opravit, prosím, sdělte nám to na e-mail sponzora a vydavatele těchto neoficielních stránek, Agentury PragMatic. Předem děkujeme!
mail@pragmatic.cz